Zápočet bude udělen za písemné vypracování a následné ústní obhájení několika úloh.
Obhajoba proběhne během semestru v termínu po dohodě se zkoušející, případně během termínu vypsaném zkoušející na první týden zkouškového období.
Alespoň jednu z vypracovaných úloh student vysvětlí ostatním na cvičení.
Splnění následujících úloh není vázáno na docházku:
pět úloh z korespondenčního semináře v programování (KSP) nebo z matematické olympiády kategorie P (MOP) dle výběru studenta z letošního i z proběhlých ročníků, ale nikoliv ze začátečnické kategorie KSP.
Přitom alespoň jedna úloha musí být praktická a vypracovaná v Pythonu, alespoň jedna teoretická a alespoň jedna vybraná z úloh, ke kterým není k dispozici vzorové řešení, tedy buď z letošního ročníku KSP před zveřejněním vzorového řešení nebo z některého z prvních ročníků obou soutěží.
Pokud si student vybere tento způsob získání zápočtu, bude vypracované úlohy postupně odevzdávat vždy na konci sudého týdne, konkrétně na konci druhého, čtvrtého, ..., desátého týdne semestru. Odevzdané řešení nemusí obsahovat zadání úlohy, ale musí obsahovat odkaz na ročník, sérii a číslo úlohy.
Na cvičení vysvětlí student ostatním alespoň dvě úlohy a tyto úlohy vybere z vypracovaných úloh vyučující.
V případě splněné docházky je možná dohoda na jiných úlohách, přednostně na úlohách ze začátečnické kategorie ksp.
Přitom splněná docházka znamená:
Za každou neúčast na cvičení student/ka vypracuje úlohy, které se na cvičení probíraly.
Je možné použít poznámky od spolužáků, ale vypracování nesmí být pouhým opsáním těchto poznámek, musí obsahovat vlastní komentáře a případné otázky k nejasnostem.
Při pasivní účasti na cvičení dostane student/ka vypracovat některou úlohu na cvičení probíranou, pro vypracování platí stejné podmínky jako výše.
Za každou neúčast na přednášce student/ka vypracuje referát na téma na přednášce probírané. K použití poznámek spolužáků jsou stejné pokyny jako pro případ cvičení.
Student/ka odevzdá výše zmíněné domácí písemné úkoly během týdne následujícího po absenci/pasivní účasti a práce budou podrobeny následné diskusi s vyučující.
Upřesnění podmínek pro získání zápočtu (z 5. 3. 2020):
pokud budete řešit úlohy ze začátečnické kategorie, tak zůstává v platnosti počet úloh (tj. pět) a 3x alespoň jedna z ... (viz výše).
Úlohy si navíc vyberete tak, aby jejich bodové hodnocení dosáhlo minimální výše v závislosti na známce, které chcete dosáhnout. Přitom úloha, ke které nebudete mít k dispozici vzorové řešení bude započítána dvakrát.
Na hodnocení dobře je třeba alespoň 60 bodů -- například úloha bez vzorového řešení za 8 bodů, dvě úlohy po deseti bodech a dvě po dvanácti.
Na hodnocení velmi dobře mínus alespoň 64 bodů. Velmi dobře alespoň 68 bodů, výborně mínus alespoň 72 a výborně alespoň 76.
Bodové hodnocení úloh přitom danou známku negarantuje. Všechny úlohy musíte vysvětlit, alespoň jednu při výuce ostatním studentům.
Další podmínka (z 7. 3. 2020, upravená 12. 3.):
není možné odevzdat a obhájit úlohu, která byla předtím vysvětlena na cvičení či přednášce, případně ji student/ka konzultovala před obhajobou s vyučující.