Konference ICPM '14

Katedra matematiky a didaktiky matematiky FP TUL pořádá pravidelně Mezinárodní konference PREZENTACE MATEMATIKY (ICPM), které navázaly na předchozí konference/ semináře, organizované společně katedrami matematiky FP Technické univerzity v Liberci. V letošním roce proběhne ve dnech

25.—26. září 2014 (čtvrtek—pátek)

pod záštitou děkana Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL, doc. RNDr. Miroslava Brzeziny, CSc., již 13. ročník konference

Presentation of Mathematics '14, ICPM '14.

lo-icpm-14

Letošní ročník se uskuteční ve spolupráci s libereckou pobočkou JČMF a bude zaměřen, stejně jako v předchozích letech, na oblasti aplikace matematiky a na didaktiku matematiky. Programovou náplň konference tvoří prezentace vědeckých výsledků z různých oblastí matematiky a didaktiky matematiky, a to jak mladých začínajících vědecko- pedagogických pracovníků, tak i rutinovaných odborníků z univerzit a vysokých škol v ČR, Evropě či Americe. V programu konference je také dán dostatečný prostor pro rozvoj vzájemných diskusí a možnost navazování budoucí vzájemně prospěšné spolupráce. Vyzdvihněme fakt, že každým rokem vzrůstá zastoupení mladých vědeckých pracovníků a doktorandů s různorodým zaměřením příspěvků.

Na každý ročník konference jsou zváni renomovaní odborníci z rozličných oborů matematiky. Přednášeli zde např. prof. Petr Přikryl z MÚ AV ČR v Praze, dr. Jan Brandts z University of Amsterodam (Nizozemí), prof. Lawrence Somer z Catholic University of America, Washington D.C. (USA), prof. Adam Płocki z Pedagogického institutu v Krakově (Polsko), doc. Oliver Židek z Trnavské univerzity (Slovensko), doc. Alena Vanžurová z UP v Olomouci, doc. Vít Dolejší z UK v Praze, Assoc. prof. Martin Vohralík z University of Pierre and Marie Curie v Paříži (Francie), prof. Christian Grossmann z Dresden University of Technology (Německo) či RNDr. Zbyněk Šír z Karlovy univerzity v Praze.

Na letošní ročník konference byli k hlavním přednáškám pozváni

• prof. RNDr. Jan Kopka, CSc. z UJEP v Ústí n/L a
  • RNDr. Václav Kučera, Ph.D. z MFF UK v Praze.

Bližší informace o programové náplni konference včetně možnosti přihlášení naleznete na webových stránkách konference http://kmd.fp.tul.cz/old/konf/icpm14.htm.
[ Pozvánka v PDF ]